` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Yüz Boyama Hakkında Merak Edilenler
Yüz Boyama Hakkında Merak Edilenler
07.08.2017

Yüz Boyama Hakkında Merak Edilenler

Çocuklar için yüz boyama, hem eğlendirici hem de merak uyandırıcı bir aktivitedir. Ancak birçok ailenin aklında yüz boyama konusunda bazı sorular oluşur. Yüz boyama nedir, boyama sırasında hangi malzemeler kullanılır, hangi şekiller yapılır ve çocukların cildi üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi var mıdır, gelin bu sorulara birlikte yanıt bulalım!

Yüz Boyama Nedir?

Yüz boyama, özellikle çocuklar için verilen partilerde, gerek çizgifilm karakterlerinin gerek hayvan figürlerinin gerekse doğa temalarının yüz üzerine resmedilmesidir. Çocukları mutlu eden bu aktivite, yalnızca çocuk doğum günlerinde değil; mekan açılış organizasyonlarında, sünnet düğünlerinde ve özel etkinliklerde de yapılır. Yüz boyaması, profesyonel palyaçolar tarafından yapılır; ancak isteğe göre bireyler de yapabilir. Fakat kullanılacak boyalar ve diğer yüz boyama malzemeleri açısından oldukça dikkatli olunması gerekir.

Yüz Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Yüz boyama aktivitesi için, cilt için özel olarak üretilen malzemeler kullanılır. Tüp boyalardan likit boyalara, krem boyalardan sprey ve ruj boyalara kadar çeşitli opsiyonlar bulunur. Bu boyaların ortak noktası, dematologlar tarafından özenle üretilmesi ve özellikle çocukların cilt yapısına zarar vermeyecek şekilde tasarlanmasıdır. Bunların yanı sıra; kaş, göz ve yüz boyama kalemleri, ayrıca pul ve sim gibi malzemeler de boyama esnasında kullanılır. Ayrıca bu boyaları sürmek amacıyla kullanılan fırçalar da, hassas ciltlerin dahi tepki vermeyeceği malzemeler ile üretilmektedir.

Yüz Boyama Şekilleri Nelerdir?

Çoğunlukla profesyonel sanatçılar tarafından yapılan yüz boyama şekilleri, temel bir el becerisi gerektirse de herkes tarafından yapılabilir. Eğer çocuğunun yüzüne onun hoşuna gidecek bir figür çizmek istiyorsan, ilk olarak onun fikrini almakla başlayabilirsin! Ayrıca internet üzerinden bulabileceğin yüz boyama örnekleri arasından da çocuğuna seçenek sunabilirsin. Tavşan, kaplan, aslan, kedi ve kelebek gibi hayvan figürlerini ya da batman, spiderman, powerpuff girls gibi çizgifilm karakterleri ile yüz boyama yapabilirsin.

Genellikle yüz boyama palyaço hizmeti ile birlikte verilir ve doğum günü, açık hava partileri gibi özel günlerde tercih edilir. Eğer yakın bir tarihte etkinlik düzenleyeceksen, Palyaço Burada ekibinin profesyonel hizmetinden yararlanabilir; yüz boyamanın yanı sıra daha birçok hizmetten de faydlanabilirsin!