` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Yüz Boyama Aktivitesi Hakkında 7 Etkili İpucu
Yüz Boyama Aktivitesi
05.08.2017

Yüz Boyama Aktivitesi Hakkında 7 Etkili İpucu

Çocuklar yüz boyama aktivitesine bayılır ve bu bir çocuk doğum günü partisi için en ideal etkinliktir. Kelebek, kedi, köpek, tavşan gibi hayvanlardan batman, spiderman gibi süper kahramanlara; çiçeklerden cup cakelere kadar çeşitli yüz boyama şekilleri çocukların ilgisini çeker. İster bu konuda kendi yeteneğini kullan, ister bu işi bir uzmanına bırak; yüz boyama hakkında bilmen gereken bazı ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsin!

İpucu # 1: Boya Kalitesi

Yüz boyama yapacaksan, profesyonel yüz boyası veya sahne makyajı kullan. Sonuçlar muhteşem olacak ve uygulama daha kolay olacak. Her zaman boyalara dikkat et ve talimatlara göre sakla. Bir yüz boyama sanatçısı seçersen de, sanatçının cilt için uyumlu ve organik bir boya kullandığından mutlaka emin ol.

İpucu # 2 Ekstralar

Genellikle yüz boyama palyaço hizmeti ile birlikte sunulur ve yetenekli palyaçolar, yarattıkları eselere özel bir dokunuş eklemek için parlak simler veya geçici dövmeler uygulayabilir. Bu hizmetler için ek bir ücret alıp almadıkları hakkında bilgi edinmeyi sakın unutma.

İpucu # 3: Koruyucu Aksesuarlar

Çocukların saçlarını yüz bölgesinden uzak tutmak için, yanında mutlaka bobin iğneleri ve saç tokaları bulundur. Kazara olabilecek herhangi bir dökülmeden veya aşırı parlaklıktan giysileri korumak için ise bir önlük almayı ihmal etme.

İpucu # 4: Su ve Temizleme

Yüz boyama işlemini ister sen yap, ister profesyonel bir palyaço ile anlaş, fırçaları durulamak için daima yeni, temiz bir su kullan ya da palyaçoları bu konuda bilgilendir. Kolay temizleme işlemi için kağıt havlu ve bir makyaj temizleme mendili bulundur. Her çocuğu boyadıktan sonra, herhangi bir temas haline karşın ellerini önceden temizlemek için anti bakteriyel jel kullan.

İpucu # 5 Desen Fikir Kitabı

Çocuklar için yüz boyama teknikleri ve tasarımları hakkında örnek fotoğraflar içeren birçok kitap var. Partiye katılacak olan palyaçoların, parti temasına uygun boyaları ve tasarımları barındırabilmesini sağlamak için onları bilgilendir ve varsa mutlaka önceki çalışmalarına bir göz at.

İpucu # 6 Zaman ve Çocuk Sayısı

Palyaçonun bir saat içinde kaç çocuğu boyayabileceğini mutlaka sor. Partideki tüm çocukları, partinin gerçekleşeceği zaman çerçevesinde boyayabildiğinden emin olmak için bol bol zaman planla. Yüz boyama kedi teması içeriyorsa farklı, batman teması içeriyorsa farklı zaman harcanması gerekebilir. Tasarımın karmaşıklığına bağlı olarak, çocuk başına 7-10 dakika ayırmasını istemen yeterli olacaktır.

İpucu # 7 Kompozisyon ve Psikoloji

Çocuklar biraz hevesli, sabırsız ve huysuz olabilir. Dolayısıyla yüz boyama etkinliği parti başında planlanmalı, bu etkinliğe harcanacak süre ve malzemeler önceden belirlenmelidir. Diğer yandan palyaçonun profesyonel olması, çocuk psikolojisinden anlaması ve kriz yönetimi yapabilmesi gerekir. Dilersen, çocuk sayısına göre palyaço sayısını artırabilir, ebeveynlerin de yardımı ile bu süreci sorunsuz yönetebilirsin! Palyaço Burada ekibi olarak bu süreçte yanında olmamıza izin ver, palyaço kiralama hizmetimizden faydalanarak profesyonel palyaçolar ile çalışmanın rahatlığını yaşa! Hemen buradan bize ulaşmayı sakın ihmal etme.