` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Sonbaharı Seven Çiftler İçin 9 Sonbahar Düğünü Fikri
Sonbahar Düğünü Fikirleri
01.12.2017

Sonbaharı Seven Çiftler İçin 9 Sonbahar Düğünü Fikri

Sonbahar, evlenmek için yılın en popüler zamanı desek doğru olur. Düğün tarihinizi seçme sürecindeyseniz, sonbahar düğün fikirleri size hangi tarihte yapacağınız konusunda ilham verebilir.

Eğer siz de sonbaharı bizim kadar seviyorsanız ve sonbahar düğününü hayal ediyorsanız, bu mevsimsel fikirlere mutlaka bir göz atın ve törene herkesin favori mevsimini getirin!

Mekan

Çoğu düğün mekanı, sonbahar düğünleri için uygundur; ancak, doğru seçim yapıldığında açık hava mekanları da bir hayli güzel olabilir. Sonbaharda, yaprakların renk değiştiği bu zamanlarda evleniyorsanız, doğal manzaralı mekanları arayın ve sonbaharı yansıtan o rengarenk yaprakları düğününüzün teması haline getirin! Ancak elbette, dış mekan düğünü yapacaksanız, yğmus, şiddetli rüzgar ve soğuk hava faktörlerini de hesaba katmanız gerekecek. Konuklarınızın da bu düğünden memnun kalması için alan ısıtıcılarını ve kapalı çadırları mutlaka mekana döşeyin

Renk paleti

Sonbahar düğün fikirleri ile ilgili en iyi şey, bahar veya yaz düğünleri için ideal olmayan; daha koyu, daha zengin ve daha vurgulu renkleri düğününüze taşımak için bir fırsat olduğudur. Tavuskuşu mavisi, marsala / bordo, lacivert, zümrüt yeşili ve eflatun, sevdiğimiz birkaç seçenek. Sonbahar aylarında doğal olarak gördüğünüz renkleri düşünün ve kusursuz bir şık düğün için renk tonunu bu renklerin etrafında oluşturun. Metalik altın, aksan rengi olarak koyu tonlar ile özellikle iyi eşleşir. Portakal, sarı, kırmızı ve kahverengi gibi daha geleneksel bir sonbahar renk paletini de uygulayabilirsiniz. Bu sıcak tonlar, rustik sonbahar düğünleri için harikadır ve özenle hazırlanmış bir sonbahar zevki yaratmanıza olanak tanır.

Dekor

Güz, mevsimsel unsurlardan faydalanmak için mükemmel bir zamandır. Kabak, buğday sapları, kabak çiçekleri, saman balyaları, kurutulmuş yapraklar ve mısır demetleri tüm popüler seçeneklerdir. Bu detaylar dekorunuza rustik bir tema getirir. Dekorunuza mevsimsel aksanları dahil etmeyi planlıyorsanız, düğün teması fikirleri, uzak durmanız gereken bir noktada yer alıyor. Yalnızca sonbahardan ilham alarak, başarılı bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Son olarak, sonbahar düğünleri, özellikle havanın erkenden kararmaya başladığı Kasım ayında, eşsiz aydınlatma seçeneklerini denemek için harika bir zamandır. Günün erken saatlerinde düşen karanlığı aydınlığa çevirmek için; mum, bistro ışığı, armatür veya fener gibi aydınlatma seçeneklerini mutlaka gözden geçirin.

Çiçekler

Sonbahar düğünündeki çiçekler, sezonun toprak ve romantik tonlamalarını yansıtmalıdır. Daha sıcak renklerde (koyu pembe, marsala, mor, turuncu, yeşil, sarı gibi) çiçeklerin seçilmesi, gür ve davetkâr bir etki yaratacaktır. Sonbahar mevsiminde bütün çiçeklerin hazır bulunmayacağını unutmayın, bu nedenle kalbinizi mevsim dışı bir çiçek türü üzerine koyduysanız, istediğinizi elde etmek için biraz daha para kazanmaya hazır olun. Düğün çiçekçileriniz, tarzınıza ve bütçenize uyacak en iyi çiçeği bulmanıza yardımcı olmalıdır. Sonbahar düğün çiçeği olarak dahlias, ayçiçeği, gül, krizantem ve zencefilli orkide seçebilirsiniz. Taze yeşillikler, herhangi bir çiçek aranjmanına son derece güzel bir dokunuş olsa da, sonbahar düğünleri için renk değiştirmeye başlamış sonbahar yapraklarını tercih edebilirsiniz.

Gelinlik ve Damatlık

Sonbahar doğası gereği rustik bir havaya sahiptir. Bu nedenle rustik düğün kıyafetinin, bu sezon için popüler bir seçim olması sizi şaşırtmamalı. Gelinlik giyen bir gelin iseniz, daha ince, havadar silüetlere ve hafif kumaşlara sahip stiller arayın. Damatlar için rustik düğün kıyafeti seçilirken, ne olursa olsun, her zaman damadın stilini yansıtmalıdır.

Düğün tarih ve konumunuza bağlı olarak, sonbahar oldukça soğuk olur ve bazen dondurucu soğuklar baş gösterebilir. Sonbahar düğününde giyeceğiniz gleinlik ve damatlık seçimini, bunu göz önünde bulundurarak yapmayı sakın ihmal etmeyin.