` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Mekan Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır?
Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır
17.04.2017

Mekan Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır?

İster tanınan bir markanın Franchise’ı olun, isterseniz de küçük bir işletme; ne olursa olsun bir yere mağaza veya dükkan açtığınızda hedef kitlenize sesinizi duyurabilmeniz gerekiyor. Mekan açtığınız çevreye sesinizi duyurmanın en etkili yolu ise, akılda kalıcı bir mekan açılış organizasyonu yapmaktan geçiyor. Peki nasıl yapılır bu mekan açılışı? İşte size birkaç tüyo!

Her şeyin başında iyi bir planlama gelir

İş hayatına atıldınız ve kendinizi yakın çevreye tanıtmanız gerekiyor. Bu durumda öylesine bir açılış yapmanız mümkün değil; öncelikle bir ihtiyaç listesi oluşturarak açılışta kullanılacak süslemelerden servislere, konseptten müziğe kadar belirlemeniz, ardından açılışın gidişatı hakkında planlama yapmanız en doğrusu olacaktır.

Süsleme her etkinliğin bel kemiğidir

İlk izlenim, davetlilerin üzerinde iyi ve akılda kalıcı bir itibar bırakmak açısından fazlasıyla önem taşıyor. Açılış süslemesi yaparken stand kıyafetlerine, figürlere, balonlara, kapı kemerine, kullanılacak kumaşın kalitesine ve renk gibi detaylara dikkat etmek gerekiyor. Şık bir kutlama dekorasyonu için ihtiyacınız olan her şeye karar vermeli ve dikkat çekici bir konsept oluşturmalısınız.

Davetlilerin en çok hoşuna giden şeylerden biri de leziz ikramlardır

Kokteyl şeklinde yapacağınız açılışlarınız için ufak tefek atıştırmalıklar ve ikramlıklar hazırlatmak, hem misafirlerinizin karnını tok tutması, hem de açılış organizasyonunda daha fazla vakit geçirmeleri açısından adeta kilit bir rol oynuyor. Açılış organizasyonu firmalarından bu konuda da destek alabilirsiniz.

Tanıtımınızı kolaylaştıracak hayat kurtaran çözümlere odaklanın

Açılış esnasında kullanacağınız balonlardan peçetelere, dağıtacağınız broşürlerden bayraklara kadar her detayın üzerinde firmanıza ait logoların ya da firmanızı çağrıştıracak renklerin yer almasına dikkat etmelisiniz.

Animasyon ve palyaço kiralama hizmetlerinden faydalanın

İnsanların açılış etkinliğinizde uzun süre kalmalarını istiyorsanız, onları eğlendirecek şovlara ve gösterilere de ağırlık vermeniz şart. Bu konuda profesyonel bir yol izleyen palyaçoların tecrübelerinden faydalanarak küçükten büyüğe herkesin ilgisini çekecek bir organizasyona imza atmanız mümkün.

Yapacağınız etkinliğin maliyetlerini hesaplayın

Kafanızda oluşturduğunuz planlamayı, açılış esnasında kullanacağınız materyalleri ve kiralayacağınız diğer hizmetleri tek bir çerçevede değerlendirip, size ne kadara mal olacağınız önceden hesaplamalısınız. Dilerseniz profesyonel ekibimizden destek alarak tüm planlamayı, hazırlık ve davetlileri ağırlama aşamasını bize bırakabilir; tanıtımınızı hiç yorulmadan yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak bizimle çalışabilir ve açılış organizasyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.