` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Kusursuz Bir Düğün Planlamak İçin 7 Adım
Düğün Organizasyon Fikirleri
12.05.2017

Kusursuz Bir Düğün Planlamak İçin 7 Adım

Önümüzdeki aylarda birçok seçenek arasından seçim yapmanız gerekebilir. Düğününüzle ilgili aradığınız o büyük resme ulaşmanıza yardımcı olacak bu pratik püf noktaları hayatınızı kolaylaştıracak!

Düğün planlamak kolay bir iş değildir. İlk adım olarak bütçenizi belirleyin ve ardından düğün hazırlama rehberimize göz atarak, size uygun olanları seçin. Mükemmel bir mekan bulmak, bir fotoğrafçı ayarlamak, belli bir düğün teması bulmak, rüya gibi giyinmek, misafir listenizi sonlandırmak, catering ve bar maliyetlerini belirlemek gibi ayrıntılar için tavsiyelerimize kulak verin.

Kapsamlı bir konsepte tutunmak; sizi yansıtan bir düğün planlaması yapmanın en kolay yoludur. Bu nedenle, elbiseleri denemeye başlamadan, rezervasyon yapmadan veya bir parça pastadan örnek almadan önce, büyük resme bakın ve düğün gününüzde belirlemek istediğiniz tarzı belirleyin.

Adım 1. Büyük düşünün

Sürecin başlangıcı rüya görme evresidir, bu nedenle bir şeyin nasıl işleyeceği ya da ne kadar maliyet alacağı konusunda endişelenmeyin. Bunun yanı sıra, ebeveynlerinizden fikir alın, ancak ne düşündüklerinin üzerine çok da yoğunlaşmayın. Bu hayatınızın aşkı ile sizin düğününüz, dolayısıyla yalnızca kendi seslerinize kulak verin.

Hayalinizdeki düğünü, gerçekten hayal edin. Ne görüyorsunuz? Her şey kafanızda bir araya gelip dururken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç soru var. Bu bir yaz düğünü mü olacaki yoksa kış düğünü mü? İlkbahar ya da yaz düğünü olacaksa, açık havada mı olmalı, kapalı mekanda mı? Modern ve daha çok klasik tarzda mı olmalı, yoksa romantik bir tema mı ya da rustik bir dekorasyon mu? Yalnızca yakın arkrabalar ve aile büyükleri mi çağrılmalı, yoksa kalabalık bir düğün mü olmalı? İşte bu ve benzeri sorulara birer cevap bulmanız, hem seçeceğiniz düğün organizasyon paketleri hakkında size yön verir hem de işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır.

Adım 2. İlham Alma ve Kaydetme

Ne istediğinizi (ve kesinlikle istemediğinizi) öğrenmek için gelin dergilerini, kitapları, düğün organizasyon fikirleri aktaran blogları ve gerçek düğün fotoğraflarını kontrol etmek için biraz zaman harcayın. Ancak, kendinizi yalnızca bariz kaynaklara göz atmayla sınırlamayın. Duvar kağıdı desenleri veya güzel bir parfüm paketi tasarımı gibi alakasız herhangi bir şey dahi, sizde bir fikir patlaması yaratabilir. Fikirlerinizi ilham tahtasında toplayın; bu yöntem her şeyi organize tutmanın en iyi yollarından biridir. Aynı zamanda ortak konuları tanımlamanıza ve çeşitli öğelerin nasıl bir araya geleceğini görselleştirmenize yardımcı olur.

Adım 3. Stilinizi Daraltın

Planladığınız gibi, temanın düğün görünümünü büyük ölçüde etkilediğini unutmayın. Tema seçerken nişanlınızın ve kendinizin zevklerini ne kadar ortak bir noktada buluşturursanız, ayrıntılarınızı seçmeniz ve fikirlerinizi profesyonellerine aktarmanız o kadar kolaylaşır. Temanız favori bir çağa, hobiye veya kültüre özgü olabilir ve düğün organizasyon süsleme tercihleriniz bu yönde değişebilir. Stilin şekillendirilmesine yardımcı olmak için, sizin ve nişanlınızın ortak olan ilginç hobileri düşünün. Sonuçta özelliklerinizin ve tutkularınızın parlamasını istrsiniz, zaten düğününüzü öne çıkaran ve özel hissettirecek olan budur.

Adım 4. Konseptin Belirlenmesi

Ne kadar süslü olmak ya da ne kadar sade görünmek istiyorsunuz? Düğününüzün konsepti üzerine yoğun bir şekilde düşünüp karara varmanız, giyeceğiniz gelinliği ve damatlığı da belirleyebilir. Bir balo salonu, daha klasik ve zarif bir düğün gerektirebilirken; plaj düğünlerinde daha rahat bir ambiyans vardır ve bu kıyafetlerinize de yansır. Hem kendi kişisel stillerinizi hem de bir çift olarak en iyi ikili olma fikrini göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyduğunuz atmosferi yakalayın.

Adım 5. Renklerinizi Seçin

Renk, nedime elbiselerinize yapılan davetiyelerden, tüm düğün öğeleriniz arasında birleştirici bir faktördür. Hangi renk tonlarını çizdiğinizi belirlemek için bir renk çarkına bakın. Düğün unsurlarınızı bir araya getirmenin en kolay yolu, bir ana rengi ve aksan rengini veya iki eşit derecede belirgin tamamlayıcı rengi bir araya getirip, parlak bir kontrast elde etmektir. Ancak sadece iki renkle sınırlı kalmayın; nötr veya metalik vurgular ekleyerek paletinizi sağlamlaştırın. Aynı aileden renklerin ince nüanslarını ortaya çıkarmak için -mavi, toz pembe ve mor gibi- renk tekerleğinde yan yana düşen üç renk bir araya getirerek benzer bir düzen de seçebilirsiniz.

Adım 6. Motif Gibi Detayları Atlamayın

Bir motif, düğününüzün genel görünümünü birbirine bağlayan son gelişmedir; bu davetin içeriğinden, süslemeye, kekten davetiyeye kadar her yerde gösterilebilir. Stilinizi aktaran bir desen veya şekil olarak neyi seçerseniz seçin, verdiğiniz karar ruh halini güçlendirmelidir.

Adım 7. Profesyonellerden Destek Alın

Tüm bu yorucu ve özen gösteren detaylar hakkında yükünüzü biraz azltmak adına organizasyon şirketleri İstanbul ve çevresinde hizmet veren firmamızdan destek alabilir, böylece yalnızca fikirlerinizle bize yön vermek dışında heyecanınızın tadını çıkarabilirsiniz. Detaylar ve düğün organizasyon fiyatları hakkında daha detayli bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmeyi ihmal etmeyin; siz düğününüzün hayalini kurarken, biz de hayalinizdeki düğünü gerçeğe dönüştürelim!