` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Kurumsal Kokteyl Vermenin Püf Noktaları
Kurumsal Organizasyon Firmaları İstanbul
09.05.2017

Kurumsal Kokteyl Vermenin Püf Noktaları

En iyi kokteyl partisine ev sahipliği yapmanın sırrı iyi bir ön planlamadan geçer. Bu kapsamlı yazıda, mükemmel kokteyl partisini planlayabilmeniz için bilmeniz gereken önemli püf noktalara değindik. Misafirlerinizin çabalarınızı takdir edeceğinden ve sosyal gücünüzün artacağından emin olabilir, kurumsal organizasyonun önemini hissedebilirsiniz!

Kokteyl Partisinde Sosyal Bir Katalizör Olun

Bazen insanlar bir kokteyl partisine ev sahipliği yaparken, içecek hazırlama ve yiyecek sunma konusunda çok heveslidirler, ancak sonunda konuklarıyla çok az sosyal zaman geçirirler. Bu, iyi bir kokteyl partisinin amacına ters düşer. Ev sahibi olarak, diğer insanların sosyalleşmesini ve eğlenmesini sağlamak için katalizör olmanız gerektiğini unutmayın.

Her misafir geldiğinde veya mümkün olduğunca gelmelerinden hemen sonra, tanıştığınızdan ve selamlaştığınızdan emin olmanız gerekir. Onları görmekten mutluluk duyduğunuzu söyleyin ve ardından onlara içki içmek isteyip istemediklerini sorun; çünkü buradaki ana fikir, bazı ortak bağları göstererek sizinle sosyal bir bağlantı kurmalarına yardım etmektir. Şirket içi etkinlik ilerledikçe, her konukla vakit geçirmek için kendinize zaman yaratın. Birileri biraz utangaç gibi görünüyorsa, onları bir başkasına tanıtın ve ortak bir bağ bulmalarına özen gösterin.

Parti Zamanlamasını İyi Planlayın

Partinin hangi saatte başlayacağını belirlemek kadar, davetinizin ne zaman sona ereceğini belirlemek de önemlidir.

Kokteyl partileri normalde akşam yemeği içermediğinden, akşam yemeğinden biraz sonra partiye başlamak en iyisidir. Bu nedenle, akşam kokteyli partileri için iyi bir başlangıç saati 19:30 – 20:00 arasıdır. Bir kokteyl partisi için en iyi zaman aralığı iki ila üç saattir, bu nedenle saat 19: 30'da başlıyorsanız, bitiş zamanı 22: 30 – 00:00 arası olacaktır.

Çoğu kokteyl partisi bir Cuma veya Cumartesi akşamı gerçekleşir; çünkü çoğu insan ertesi gün işe gitmek zorunda değildir. Bununla birlikte, partinizi ne zaman yapacağınıza karar vermeden önce konuk listenizi düşünmelisiniz. Yapacağınız kurumsal bir kokteyl organizasyonu olacağı için, konuk listeniz çoğunlukla şirket çalışanlarınızı ve yakınlarını içerecektir; dolayısıyla parti günü açısından çok daha esnek olursunuz. Hatta başlangıç saatini 18:30’a kadar çekebilir ve kokteyl süresini uzatabilirsiniz.

Servis Edilecek İçecekler Üzerine Fazla Zaman Harcamayın

İyi bir içecek servisi için barmen okuluna gitmiş olmak zorunda değilsiniz ya da en iyi kokteyl partisine ev sahipliği yapmak için tamamen stoklanmayacak bir barınız olması gerekmez. Aslında, en iyi kokteyl partileri, tam bir bar konseptini kaldırarak işleri basitleştirmeye meyillidir. Bunun için kokteyl verdiğiniz yer ile anlaşarak alkolü ve alkolsüz içecek listesi hakkında bir karara varabilir ve karmaşadan uzak bir içecek menüsü hazırlatabilirsiniz.

Unutmayın, kokteyl verilen bir kurumsal organizasyon fikrinin ana amacı, karışık içecekler sunmak değil; sosyalleşmek ve şirketin gelecek planları hakkında konuşabilmektir. Ayrıca, kurumsal organizasyon firmaları ile anlaşarak tüm bu detayları paslayabilir; hatta konuklarınıza baskılı bir içki menüsü sunarak kokteyl partinizin daha sorunsuz bir şekilde ilelemesine yardımcı olabilirsiniz.

Davetlilerinizi Cesaretlendirin

İnsanın, tanımadığı insanlardan çekinmesi insan doğasının temelinde vardır. Her ne kadar bir şirket organizasyonu düzenliyor olsanız da, mutlaka aynı şirketin bünyesinde yer almalarına rağmen birbirinden haberdar olmayan insanlar partinizde yer alır. Bu durumda yapmanız gereken şey, konuklarınızı birbirleriyle kontakt kurmaya teşvik etmek ve şirket içi ilişkileri sağlamlaştırmak olacaktır. Size oldukça ilginç gelebir, ama kurumsal organizasyon çeşitlerinde bunu başarmanın en iyi yolu, tüm yiyecekleri tek bir merkezi konuma yerleştirmek yerine; üç veya daha fazla farklı yiyecek standı kullanmaktır. Ayrıca yiyecekleri içeceklerden de ayırabilirsiniz. Misafirleriniz yiyecek ve içecek almak için hareket ederken, farklı insanlarla tanışacaklar ve birbirleriyle sosyalleşme eğiliminde bulunacaklardır.

Kokteylin Eğlence Potansiyelini İkiye Katlayın

Söylesenize, kim daha fazla eğlenceye hayır diyebilir ki? Her ne kadar yaptığınız bir kurumsal organizasyon olsa da ve davetlilerinizin yaş aralığı değişiyor olsa da, gencinden yaşlısına birçok insan, partinizde sevimli palyaçolar görmekten mutlu olacaktır! Yetenekleri ve sergiledikleri şovlarla tüm gözleri bir süreliğine üzerine çekmeyi başaran palyaçolar, kokteylinizde en büyük yardımcınız olabilir ve davetlilerinizin keyifli dakikalar geçirmesine katkıda bulunabilir.

Başarılı bir etkinlik yapmak, her zaman kolay olmayabilir; dolayısıyla profesyonellerden destek almak hem yükünüzü azaltır hem de etkinliğiniz ile oluşabilecek sorunları minimize eder. Eğer organizasyonunuzun ardında memnuniyet bırakmasını istiyorsanız, event firmaları İstanbul genelinde yaptığı işler ile öne çıkan ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Yalnızca palyaço kiralama hizmetimizden değil, organizasyon hizmetlerimizden de faydalanabilir, kokteyl organizasyon fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve iz bırakan etkinliğiniz ile adınızdan sıkça söz ettirebilirsiniz!