` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Bir Açılış Organizasyonunun Olmazsa Olmazı 5 Detay
İstanbul Açılış Organizasyonu
03.04.2017

Bir Açılış Organizasyonunun Olmazsa Olmazı 5 Detay

İster küçük bir işletme olun, isterseniz de köklü bir firma, eğer mağazanızı sessiz sedasız açıyorsanız yeterince insana kendinizi duyuramayacağınızı ve müşteri bulamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Zahmetler çekerek açtığınız mağaza sonucunda emeklerinizin boşa gitmemesi için, gösterişli bir açılış organizasyonu yaparak insanları haberdar etmeniz şart! Peki ya nasıl? Gelin bir açılış organizasyonunda mutlaka olması gereken detayları inceleyelim.

1. Palyaçolar

Açılış Palyaçosu

Yeni açtığınız işletmenize müşteri çekmeniz için oldukça etkili olan palyaçolar, hem çocuklu ailelerin de mekana gelmesi için ortam oluşturuyor, hem de danslar, oyunlar ve yüz boyama aktiviteleri ile çocukları eğlendiriyor. Mekana aileleriyle gelen minikler palyaçolar eşliğinde keyifli bir geçirirken, anne-babaları da rahatça mağazanızı gezip ürün veya hizmetleriniz hakkında fikir edinebilir.

2. Hostesler

Açılış Hostesleri

Mağazaya gelen insanları karşılamakla görevli olan hostesler, bir nevi misafirlerinizin özel hissetmesini sağlıyor. Misafir karşılamanın yanı sıra, mağazanız ve hizmetleriniz hakkında sorulan sorulara yüzeysel de olsa, bilgi niteliğinde cevap verebilecek ve müşterilerinmize yardım edebilecek nitelikte olması gereken hosteslerin mekan açılışları için tercih edilmesi, açılışı olumlu yönde etkileyen detaylar arasında bulunuyor.

3. İkramlıklar

Açılış İkramları

Bir açılış organizasyonunda müşterileri etkilemek istiyorsanız, cömertliğinizi simgeleyen ikramlardan kaçınmamanız ve özenle hazırlatmanız gerekiyor. Sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi edinmek için dükkanınıza gelen müşterilerinize bu tarz jestler yaparak hem onları etkileyebilir, hem de aç kalmalarına müsade etmeyerek mağazanızda kalış sürelerini uzatabilirsiniz.

4. Ses Sistemi

Ses Sistemi Kiralama

Başarılı, kaliteli ve dikkat çekici bir mekan açılışı iyi bir müzikten geeçmekte ve hem müzik yayını, hem de anonslar için iyi bir ses sitemi kullanmak gerekiyor. Bugün birçok açılışa baktığınızda yüksek ama patlak bir sesle dışarı ses verildiğini duyabilirsiniz, fakat doğru ses düzeyi ve kulağı tırmalamayan bir müzik ile ancak müşteri çekilebiliyor. Kurumsal organizasyonda müziğin önemi başlıklı yazımıza göz atarak nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz!

5. Süslemeler

Açılış Balon Süsleme

Açılış organizasyonu firmalarının özen gösterdiği detaylardan biri de süsleme hizmetleri ve süsleme, bir mekanın görsel olarak dikkat çekmesinde büyük bir rol oynuyor. Verilen hizmete göre belirlenen konsept dahilinde aksesuarlardan balon süslemeye, tül ve kumaş süslemelerinden standlara kadar baştan aşağı mekan süslemesi yapılarak hem müşteri çekmek, hem de mağazaya gelen misafirlerde iyi bir izlenim bırakmak hedefleniyor.

Özellikle İstanbul gibi rekabetin yoğun yaşandığı bir şehirde sesinizi duyurmak içim mutlaka teferruatlı bir mekan açılışı yapmalı ve varlığınızı belli etmelisiniz. İstanbul açılış organizasyonu fiyatları ve çok daha fazlası hakkında buradan bilgi alabilir, yaratıcı ve dinamik ekibimizden destek almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.