` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - Açılış Organizasyonunda Neler Yapılır?
Açılış Organizasyonlarında Neler Yapılır
10.03.2017

Açılış Organizasyonunda Neler Yapılır?

Açılış organizasyonu nedir sorusu, bugün iş yaşamına yeni atılan firmalar, dükkanlar ve mağazalar için fazlasıyla önem taşımakta; çünkü mekan açılışları firmaların kendilerini tanıtmaları için en etkili yol olarak karşımıza çıkıyor. Bir çeşit reklam olarak nitelendirebileceğimiz mekan açılış organizasyonları, sesinizi çok aha geniş bir çevreye duyurabilmenize olanak tanıyor. Üstelik açılış organizasyonu yalnızca küçük dükkanlarların ya da firmaların uygulaması gereken bir pazarlama yöntemi değil; ünlü markalar ve kurumlar da açılış yaparak yeni açıldıkları mevkiideki insanlara ve hedef kitlelerine sesini duyuruyor. Eğer siz de kısa sürede müşteri ağınızı oluşturmak istiyorsanız, geleneksel olduğu kadar etkili de olan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz! Ancak öncesinde, açılış organizasyonunda neler yapılır, gelin birlikte bir göz atalım.

1. Ses sistemi ile müzik yayını yapılır

Ortamı ne kadar süsleseniz, ne kadar dikkat çekseniz de, müziksiz bir açılış, organizasyonun yarım algılanmasına sebep olur. Neşeli müzikler ile ortam canlandırılır ve küçükten büyüğe herkesin eğlenmesi sağlanır. Ayrıca güçlü bir ses sistemi sayesinde, bulunduğunuz çevrenin dikkati size kayar.

2. Palyaço ve animatörler vasıtasıyla mekana neşe katılır

Açılış palyaçosu, hem katılımcıları eğlendirmek hem de dükkanın yakınından geçenleri içeriye çekmek açısından oldukça etkilidir. Abartılı kıyafetleri, şirin tavırları ve şovlarıyla palyaçolar, açılış organizasyonlarının adeta vaz geçilmezidir.

3. Balon süsleme ile birlikte mekan cıvıl cıvıl bir görüntüye bürünür

Bir açılış organizasyonunda mekan süsleme, göze hitap etme açısından oldukça önemlidir. Balonlarla süslenmiş, güzel dekore edilmiş bir mekan, çok daha fazla insanın dükkanı ziyaret etmesinde büyük bir rol oynar.

4. Broşür dağıtımı yapılır

Coşkulu, müzikli ve kutlama kıvamına geçen bir açılış organizasyonu, insanların dükkana gelmesi için yeterli olsa da, verilen hizmet hakkında çok fazla fikir edinemeyebilirler. Dolayısıyla hem açılışa katılan, hem de sokaktan geçen insanlara mağaza ve hizmet hakkında bilgi verecek broşürler dağıtılmalıdır.

5. İkramlar yapılır

Açılışa katılan insanlar, bunun karşılığında bir şeyler görmekten hoşlanır. Müzik ve animasyon şovlarının yanı sıra, organizasyon boyunca ikram yapılarak insanların hem açlıklarını gidermeleri sağlanır, hem de daha en başından hizmetten memnun kalmaları hedeflenir.

Siz de, yeni açacağınız iş yeriniz için açılış organizasyonu yaparak dikkatleri üzerinize çekebilir ve rakiplerinizden bir sıfır önde ilerleyebilirsiniz! Biz de Palyaço Burada ekibi olarak genç, dinamik ve profesyonel kadromuzla, tüm organizasyonu sizler için tasarlıyor ve bu süreç boyunca yanınızda yer alıyoruz. Açılış organizasyonu fiyatları ve hizmetin içeriği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayabilir ve yeni işinizin ilk adımını desteğimizle atabilirsiniz!