` Palyaço Burada - Palyaço Kiralama - 5 Adımda Büyüleyici Bir Açılış Organizasyonuna Ev Sahipliği Yapmak
Mekan Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır
02.05.2017

5 Adımda Büyüleyici Bir Açılış Organizasyonuna Ev Sahipliği Yapmak

Balonları hazırlayın, müzikleri ayarlayın, süslemeleri yapın ve kırmızı halıyı atın! Rüyalarınızı gerçeğe dönüştürecek bir açılış organizasyonu ile nihayet vakit yeni müşterilerin desteğini görmeye ve çabalarınızın meyvesini toplamaya geldi. Peki bir açılış töreni yapmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

1. İlk izlenim oldukça önemli

Mekan açılışı yaparken, stratejinizi, potansiyel müşterilerinizin gerçekten neye sahip olduklarını anlamaya ve onları uzun vadede sadık müşterilere dönüştürmeye daha az odaklanacak şekilde tasrlayın. Çoğu küçük işletme gibi, destansı bir açılış töreni yapmak için bütçeniz yoksa, makul açılış organizasyonu fikirleri sizin için daha gerçekçi olacaktır. Konukları doğrudan müşterilere dönüştürmekle bağlantılı olan etkinlikleri planlayan bir firmadan yardım alabilir, doğal ve abartısız; aynı zamanda potansiyel müşterilerle birebir ilgilenebileceğiniz bir organizasyon ile üzerlerinde iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

2. Açılış organizasyonu kendinizi ve hizmetinizi tanıtmanın en eğlenceli yoludur

Büyük mekan açılış organizasyonları nın tek bir temel amacı vardır: insanların orada olduğunuzu bilmelerini sağlamak. Peki neden çevrenize açık olduğunuzu bildirmek için bir parti hazırlayasınız? Aslında bunun makul bir cevabı var: potansiyel yeni müşterilerin sizin hakkınızda bilgi edinmesini ve nasıl bir hizmet verdiğinizi bilmelerini sağlamak. Bu doğrultuda açılış etkinliğini bir başlangıç noktası olarak kullanabilirsiniz.

3. Açılış organizasyonu için doğru tarihleri seçin

Etkinliğinizi yoğun bir tatil ya da halkın şehir dışına çıkacağı bir dönemde planlamamak sizin için en doğrusu olacaktır. Mağazanızı ya da dükkanınızı ne zaman açtığınız önemli değil, açılış yapmak için acele davranmaktan kaçınmalısınız. Elbette, mükemmel bir günü veya hafta sonunu kaçırmak istemeyeceksiniz; o halde bulunduğunuz konumdaki çevrenin alışkanlıkları hakkında fikir edinerek, açılış yapmak için doğru tarihleri seçmeyi deneyebilirsiniz.

4. Hizmet odaklı bir işletme olduğunuzu hissettirin

Aslında ilk adımda daha da önemlisi, belirlediğiniz eylemleri misafirlerinize gerçekleştirmeye teşvik edecek bir şekilde etkinlik planlamanızdır. Açılış esnasında beklentilerinizi karşılayacak bir etki yaratmak için, potansiyel müşterilerinizden geri bildirim almanızı sağlayacak temel yolları izleyebilirsiniz. Örneğin; ilk etapta ücretsiz ya da indirimli hizmet sunarak insanlara açılışa katılmaları için neden sunabilir ve ardından çekiliş ya da hediye çeki gibi teşvik edici unsurlar sunmak amacıyla etkinlik esnasında isimlerini ve iletişim bilgilerini alabilirsiniz.

5. Etkinliğinizde yeterli süre kalmaları için insanları teşvik edin

Mükemmel bir açılış tasarladınız, göz alıcı mekan açılış süslemeleri yaptınız ve insanların dikkatini çekerek, onların açılışınıza akın etmesini sağladınız, ancak atladığınız önemli bir nokta var; sizi ve hizmetinizi tanımak için size ne kadar süre ayıracaklar? Etkili bir açılış organizasyonunun temelinde, ziyaretçilerinizin etkinliğinizde eğlenmesini sağlayacak ve ortamı terk etmelerine mahal veren durumları ortadan kaldıracak etkiyi yaratmak yatıyor. Örneğin; sunduğunuz küçük atıştırmalıklar ve ikramlarla, insanların sırf açlık nedeniyle etkinliğinizden ayrılmasının önüne geçebilir ya da palyaço kiralama hizmeti nden faydalanarak, çocuğuyla gelen potansiyel müşterilerinizi büyük bir sıkıntıdan kurtarabilirsiniz.

Eğer açılış organizasyonu fikri aklınıza yattıysa, ancak süslemeler, balonlar, müzik sistemi, ikramlar ve daha birçok detayla uğraşmak için yeterli vakti ayıramıyorsanız buraya tıklayarak hizmet hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve İstanbul açılış organizasyonu için ekibimizden destek alabilirsiniz.